Informacje dla grupy: Niedźwiadki

Podziękowania

Grupa : Niedźwiadki

Serdecznie dziękujemy:

  • wszystkim rodzicom – za pomoc w organizacji kącików tematycznych w naszej sali,
  • rodzicom Hani –  za zabawki dla grupy,
  • mamie Kariny – za gry edukacyjne dla grupy,
  • rodzicom Natalki, Poli i Madzi – za przygotowanie swoich pociech do przeglądów oraz konkursów,
  • mamie Tymka – za przygotowanie ciasta na uroczystość przedszkolną pt. „Dzień rodziny”

SIÓDME URODZINY KARINY, DOMINIKI, RADKA I SZYMONA

Grupa : Niedźwiadki

W piątek 15 czerwca celebrowaliśmy siódme urodziny dzieci urodzonych w lipcu: Kariny, Szymona i Radka oraz w sierpniu – urodziny Dominiki. Jak tradycja polska każe złożyliśmy naszym drogim Jubilatom życzenia, zaśpiewaliśmy 100 lat i w języku angielskim Happy birthday! Ich narodziny to okres wakacji, toteż wakacyjny nastrój towarzyszył nam podczas wspólnych, wesołych zabaw. Nie zapomnimy tych ostatnich już w tym roku szkolnym urodzin. Były balony, girlandy, tańce, zabawy integracyjne i konkursy z nagrodami oraz pyszne smakołyki. Tort truskawkowy – palce lizać!. Dziękujemy rodzicom Jubilatów za pomoc w zorganizowaniu tej miłej uroczystości.


„Poznajemy zawody”

Grupa : Niedźwiadki

Grupa Niedźwiadków dzięki przemiłym mamom: Michała i Sandry mogły poznać bliżej takie zawody jak : marynarz, wykładowca, farmaceuta. Mama Michała wytłumaczyła dzieciom czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreślony został fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Dowiedzieliśmy się  czym są tabletki, kapsułki, maści, żele, aerozole, syropy, krople, zastrzyki, czopki. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta.

Ciekawym doświadczeniem było wykonywanie maści recepturowej przez panią farmaceutkę (z pomocą dzieci) którą można było później wypróbować na dłoni.

Mama Sandry opowiedział dzieciom o swoim zawodzie – marynarza. Prezentacja zdjęć przybliżyła dzieciom wyjątkowy charakter jej pracy. Obejrzane zdjęcia oraz narzędzia pracy marynarza na pewno zapadną w pamięci dzieci.  Ogromne statki, które pojawiały się na zdjęciach wywarły na dzieciach wrażanie. Na koniec wszystkie ilustracje związane z zawodem mogliśmy wykorzystać do zabawy „Puzzle”

Serdecznie dziękujemy mamom za ciekawie przeprowadzone zajęcia dydaktyczne oraz poświęcony nam czas.


InfoBox – wycieczka

Grupa : Niedźwiadki

W dniu 24 maja wybraliśmy się na wycieczkę do gdyńskiego Infoboxu gdzie mieliśmy okazję zwiedzić obiekt użyteczności publicznej, poznać „obserwatorium zmian”, zobaczyć jak wygląda  multimedialny spacer po mieście. Najważniejszym punktem wycieczki były zorganizowane zajęcia edukacyjne związane z tematem bezpieczeństwa; w szczególności w kontakcie z nieznajomymi osobami. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne, zainteresowane tematem oraz wykazały bardzo dużą wiedzę o tym na co należy zwrócić uwagę żeby uniknąć zagrożenia.


„Dzień rodziny – zajęcia otwarte”

Grupa : Niedźwiadki

W dniu 25 maja w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte pt” Dzień rodziny”. Nasze Niedźwiadki z okazji zbliżającego się święta mamy przygotowały krótki występ artystyczny, rodzice wzięli udział w konkurencjach z podziałem dla mam i tatusiów, na zakończenie rodzice ze swoimi pociechami wykonywali kolorowe ramki do wspólnych rodzinnych zdjęć. W podziękowaniu za przesympatyczny dzień spędzony z rodziną w przedszkolu dzieci wręczyły rodzicom  wcześniej przygotowaną niespodziankę.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i wspólnie spędzony czas z nami.


Wycieczka do szkolnej biblioteki

Grupa : Niedźwiadki

Mama Olka zaprosiła naszą grupę do biblioteki Zespołu Szkół Jezuitów, gdzie pracuje. Dzieci poznały zawód bibliotekarki szkolnej. Brały udział w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych. Słuchały bajki o Muminkach, łowiły rybki jak Włóczykij, wykonały pracę plastyczną – ulubionego bohatera bajki z papieru na chmurce z waty. Projekcja mulitimedialna i miłe Panie z biblioteki zapoznały dzieci z Muminkami, ich przyjaciółmi, autorką bajki i innymi ciekawostkami związanymi z bajką. Serdecznie dziękujemy Paniom za miłe przyjęcie i dostarczenie dzieciom wielu niespodzianek i atrakcji.

bib bib1 bib2


„Rezerwat Kępa Redłowska”

Grupa : Niedźwiadki

W środę 9 maja wybraliśmy się na wycieczkę do gdyńskiego rezerwatu przyrody. Naszym głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań ochroną środowiska, poznanie znaczenia pojęcia „rezerwat” i przestrzeganie poznanych zasad zachowania się w rezerwacie, obserwacja przyrody w lesie, na plaży, obserwacja Klifu Orłowskiego, słuchanie śpiewu ptaków oraz dostrzeganie emocjonalnej i estetycznej wartości otoczenia przyrodniczego. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone wróciły do przedszkola w towarzystwie pięknego majowego słońca.

k1 k2 k3 k4 k5


W Szkole Podstawowej nr 17

Grupa : Niedźwiadki

Kolejne spotkanie ze Szkołą Podstawową nr 17 odbyło się w piątek 23 marca. Nasze starszaki oglądały przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów szkoły, w tym absolwentów naszego przedszkola. Przedstawienie o leśnych zwierzętach, wzajemnej pomocy i wartości przyjaźni bardzo zainteresowało nasze dzieci. Później przedszkolaki miały parę chwil na rozmowę z kolegami i koleżankami, byłymi wychowankami naszego przedszkola. Następnie wspólnie z dziećmi z innego przedszkola uczestniczyły w zabawach integracyjnych z elementami dramy. Odgrywanie roli sprawiało dzieciom wiele radości.

w1 w2 w3 w4


„SIÓDME URODZINY ANITY I POLI”

Grupa : Niedźwiadki

Siódme urodziny Anity i Poli świętowaliśmy w naszej grupie 19 marca. Jubilatki otrzymywały serdeczne i piękne życzenia od swoich koleżanek i kolegów, którym odwzajemniły się za wspólną i zgodną zabawę drobnymi upominkami. Zabawy integracyjne i muzyczno-taneczne porywały dzieci do aktywności z wykorzystaniem kolorowych chusteczek i instrumentów. Śmiech i radość towarzyszyły dziecięcym zabawom oraz zadowolenie podczas słodkiego poczęstunku. Tort urodzinowy był wyborny.

ur1 ur2 ur3 ur4