Informacje dla grupy: Niedźwiadki

W Szkole Podstawowej nr 17

Grupa : Niedźwiadki

Kolejne spotkanie ze Szkołą Podstawową nr 17 odbyło się w piątek 23 marca. Nasze starszaki oglądały przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów szkoły, w tym absolwentów naszego przedszkola. Przedstawienie o leśnych zwierzętach, wzajemnej pomocy i wartości przyjaźni bardzo zainteresowało nasze dzieci. Później przedszkolaki miały parę chwil na rozmowę z kolegami i koleżankami, byłymi wychowankami naszego przedszkola. Następnie wspólnie z dziećmi z innego przedszkola uczestniczyły w zabawach integracyjnych z elementami dramy. Odgrywanie roli sprawiało dzieciom wiele radości.

w1 w2 w3 w4


„SIÓDME URODZINY ANITY I POLI”

Grupa : Niedźwiadki

Siódme urodziny Anity i Poli świętowaliśmy w naszej grupie 19 marca. Jubilatki otrzymywały serdeczne i piękne życzenia od swoich koleżanek i kolegów, którym odwzajemniły się za wspólną i zgodną zabawę drobnymi upominkami. Zabawy integracyjne i muzyczno-taneczne porywały dzieci do aktywności z wykorzystaniem kolorowych chusteczek i instrumentów. Śmiech i radość towarzyszyły dziecięcym zabawom oraz zadowolenie podczas słodkiego poczęstunku. Tort urodzinowy był wyborny.

ur1 ur2 ur3 ur4
„Przedszkoliada w SP nr. 17

Grupa : Niedźwiadki

Dnia 28 lutego nasze Niedźwiadki miały możliwość spróbować swoich sił sportowych na zajęciach zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 17. Dzieci zostały podzielone na drużyny, które mogły wykonywać zadania sportowe przy różnorodnych stanowiskach, gdzie pomagali im i asekurowali uczniowie szkoły. Ponadto mogliśmy podczas zabaw czas spędzić  z naszymi absolwentami z ubiegłego roku.

Dziękujemy bardzo za wspaniałą zabawę i medale prawdziwego sportowca.

p1 p2 p3 p4 p5„Czy znasz te bajki?”

Grupa : Niedźwiadki

Dnia 16 lutego nasze Niedźwiadki wzięły udział w konkursie pt.” Czy znasz te bajki?” zorganizowanym specjalnie dla nas w Szkole Podstawowej nr. 17 , który dotyczył znajomości treści bajek.

Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek, również muzycznych, współpracowały w zespołach, świetnie się bawiły i dzieliły się swoją wiedzą.

k1 k2 k3 k4


Wycieczka do Centrum Nauki Experyment

Grupa : Niedźwiadki

Wtorek 6 lutego był dla „Niedźwiadków” dniem eksperymentów i zabaw badawczych. Dzieci mogły same decydować, gdzie chcą się bawić. Postanowiły zajrzeć do każdego stanowiska i sprawdzić prawie każdy eksponat. Działanie eksponatów i urządzeń wystawy szybko zostało przez dzieci odkryte. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak zjeżdżalnie, urządzenia wymagające ćwiczeń ruchowych oraz zabawa w archeologa. Wycieczka do Experymentu była też okazją do lepszego poznania Gdyni. Podczas spaceru i jazdy trolejbusem zwróciliśmy uwagę na architekturę miasta i na to, że budynek Centrum Nauki jest jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów w naszej Gdyni.
e3 e3-1 e3-2 e4

PODZIĘKOWANIA

Grupa : Niedźwiadki

Serdecznie dziękujemy:

  • mamie Kariny: za kartki dla dzieci,
  • mamie i tacie Poli : za papier ksero, grę muzyczną dla dzieci, materiały do eksperymentu ” Mały chemik”
  • Rodzicom, którzy współorganizowali z nami uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowując pyszny poczęstunek,
  • Wszystkim rodzicom: za przygotowanie swoim pociechom  strojów niezbędnych  do występu,
  • Mamie Mariusza: za pomoc podczas przygotowywania uroczystości, na scenie jak i w trakcie przygotowywania dzieci do występu.

„CZYTANIE NA DYWANIE”

Grupa : Niedźwiadki

W  styczniu uczniowie Zespołu Szkół Technicznych po raz kolejny odwiedzili nasze przedszkole i wzięli udział w przedszkolnej akcji „Czytanie na dywanie”. „Niedźwiadki” z uwagą słuchały przygód małych Smerfów czytanych przez sympatycznego starszego ucznia przebranego za misia Pandę. Nasz gość nie tylko ujął dzieci swoim przebraniem, żywym czytaniem, ale też ciekawą rozmową o rycerzach i smoku.

c1 c2 c3