Informacje dla grupy: Niedźwiadki 2024-2025

Wizyta mamy Jeremiego

28 marca grupę ,,Niedźwiadków”odwiedziła mama Jeremiego, ktora opowiadała o swojej pracy, pokazywała dzieciom kilka kostiumów i gadżetów tetralnych. Dzieci mogły pograć na kilku przyniesionych, nietypowych instrumentach oraz wysłuchały czytanej ( z pomocą teatralnej kukiełki) książeczki o dinozaurach. Dzieci bawiły się także w zabawę ruchową z mamą Jeremiego, dostały ulotki i lizaki. Dodatkowo mama Jeremiego pozostawiła dla grupy dwa zaproszenia do teatru, które dzieci będą mogły wygrać w niedlugim czasie w konkursie o którego sczegółach poinformujemy wkrótce. Dziękujemy bardzo mamie Jeremiego za to spotkanie i poświęcony czas.


Sprzątanie lasu

21 marca- wybraliśmy się do pobliskiego lasu w celu sprawdzenia jak bardzo jest zaśmiecony przez nas -ludzi. Byliśmy dobrze przygotowani – mieliśmy rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci spisały się na medal, zbierały śmieci z ogromnym zaangażwaniem. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był dla Niedźwiadków bardzo pracowity.


Wizyta mamy Antosia

20 marca gościliśmy w naszej grupie jednego z rodziców- mamę Antosia, która przygotowała dla dzieci kilka zadań do wykonania. Po krótkiej rozmowie na temat dnia -21 marca jako nieprzypadkowej dacie – nawiązującej do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów oraz zakładania koloroweych skarpetek nie do pary aby pokazać że akceptujemy i szanujemy osoby z zespołem Downa, Niedźwiadki szukamy w sali kolorowych papierowych skarpetek ukrytych przez mamę Antosia a nastepnie same wykonywały skarpetki przy użyciu kartonu i kolorowych włóczek. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało słodki upominek. Bardzo dziekujemy mamie Antosia za poświęcony czas. 🙂


Witamy wiosnę

20 marca w przedszkolnym ogrodzie wszystkie dzieci ze śpiewem na ustach pożegnały zimę i powitały wiosnę. Towarzyszyły im marzanny. Teraz już tylko czekamy na coraz cieplejsze dni:)


Nasze wizyty w szkołach podstawowych

W czwartek 13 marca poszliśmy do SP 52 na zajęcia otwarte dla „zerówkowiczów”. Mieliśmy okazję zobaczyć szkołę oraz wziąć udział w zajęciach ruchowych w salce do judo oraz zrobić kilka prac plastycznych w szkolnej sali. 18 marca, we wtorek, odwiedziliśmy natomiast SP 17, w której najpierw, wspierani pomocą uczniów z klasy trzeciej, kodowaliśmy na matach do kodowania oraz na tablicy multimedialnej, następnie obejrzeliśmy wspaniale przygotowany i urzekający teatrzyk trzecioklasistów pt. „Brzydkie kaczątko”, potem wyskakaliśmy i wybiegaliśmy się w sali gimnastycznej, a ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy była biblioteka, w której mogliśmy wysłuchać opowieści o Calineczce i wykazać się naszą znajomością baśni. Wizyty w szkołach były dużym przeżyciem dla Niedźwiadków, które poczuły, że pójście do szkoły zbliża się do nich naprawdę wielkimi krokami.


Tydzień z prehistorią

Ostatni tydzień lutego był w naszej grupie spotkaniem z prehistorią – dowiedzieliśmy się, jak rozwijało się życie na Ziemi, jakie były etapy rozwoju człowieka, wysłuchaliśmy „Praprabajek”, które przyblizyły nam epokę Paleolitu, Neolitu, brązu i żelaza. Sięgneliśmy po prawdziwe skamieniałości ukryte w znalezionych na plaży w Gdyni kamieniach, które przez cały tydzień mogliśmy dokładnie oglądać przez lupę. Do prehistorii podeszliśmy też bardzo nowocześnie – nie zabrakło Ozobotów, rysowania na tablecie i kodowania. Bardzo ważnym wydarzeniem tygodnia były prezentacje dzieci na temat wybranych gatunków dinozaurów – Niedźwiadki spisały się świetnie! Każde dziecko było przygotowane, potrafiło powiedzieć kilka zdań o „swoim” dinozaurze.  Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc dzieciom przygotować swoje prezentacje!


Popołudnie z Ozobotem

W kolejne poniedziałkowe popołudnie do grupy Niedźwiadków ponownie zagościł Ozobot, czyli robot do programowania. Jednak tym razem do naszych ozobotowych zadań dołączyliśmy puzzle AR (Augmented Reality) wykorzystujące technologię Rozszerzonej Rzeczywistości. Zadaniem dzieci było prawidłowe zaprogramowanie trasy robota, tak aby dotarł do wybranego miejsca na planszy, a nagrodą za prawidłowe wykonanie tego zadania – odkrycie, za pomocą tabletu, co ukryło się na tajemniczych puzzlach. Technologia AR bardzo zaintrygowała dzieci – gdy odłożyliśmy już Ozobota, puzzle AR i tablet dalej pozostały w centrum zainteresowania.


Muzeum Miasta Gdyni

We wtorek 11 lutego wybraliśmy się do Muzeum Miasta Gdyni, aby obejrzeć (a właściwie: poczuć) wystawę historyczno-sensoryczną pt. „W Gdyni nie pada”. Wystawa wprowadziła nas w świat dawnego letniska – pełnego słońca i pięknych krajobrazów. Mogliśmy pobawić się w morzu pełnym ciekawych ryb (mata przypominająca kolorem morze z pluszowymi rybami), powspinać się na klif (platforma do wspinaczki i duża zjeżdżalnia), odpocząć na plaży opalając się (pomieszczenie z poduchami, kocami i grzejącą lampą), zbudować zamek z piasku (ogromne piankowe klocki na tle falującej wody), oraz posiedzieć na kamieniach (miękkie poduchy) i sprawdzić czym różnią się one w dotyku od wodosotów (uszytych z różnych materiałów). Dowiedzieliśmy się także jak wyglądały dawne stroje plażowe. Wracając z Muzeum przespacerowaliśmy się także Skwerem Kościuszki i próbowaliśmy rozpoznawać miejsca, które chwilę wcześniej widzieliśmy na starych fotografiach. 


Dzień Babci i Dziadka

W czwartek 30 stycznia spotkaliśmy się w naszym Przedszkolu z Babciami i Dziadkami, aby uroczyście celebrować ich święta. Był występ Przedszkolaków, były piosenki i wiersze, poczęstunek oraz wspólne zabawy i tańce. Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za liczną obecność i mile spedzony czas! Bardzo dziękujemy rownież wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam zorganizować ten dzień poprzez upieczenie ciast i przyniesienie słodkości oraz napojów.


Cyfrowe popołudnie

Kolejne cyfrowe popołudnie u Niedźwiadków za nami. Tym razem na tapecie ponownie pojawił się program graficzny PEN-UP. W nim zapoznaliśmy się z funkcją cofania akcji i funkcją wypełnienia kształtów kolorami.


Ta strona wykorzystuje pliki Cookies w celu poprawnego funkcjonowania. Czytaj więcej | Akceptuj | Odrzuć