Informacje dla grupy: Puchatki 2024-2025

Spacer do lasu

W piątek 21 marca wybraliśmy się na spacer do lasu z okazji Dnia Lasu. To była nasza pierwsza piesza wycieczka i udana. Dobrze maszerowaliśmy w zwartej grupie. W lesie dobrze się zachowywaliśmy, cicho, nie płoszyliśmy zwierząt, trzymaliśmy się razem, nie odchodziliśmy zbyt daleko. Była piękna pogoda, szukaliśmy wiosny. Starszaki sprzątały las, a my obserwowaliśmy przyrodę, domek dla owadów i zauważyliśmy, że w lesie leżą śmieci. Przyroda woła o pomoc, a my też chcemy odpoczywać w czystym lesie. Zadbajmy o nasz las.


Powitanie wiosny

W czwartek 20 marca wraz z wszystkimi grupami przedszkolnymi obchodziliśmy tradycję powitania wiosny. Razem szliśmy w wiosennym korowodzie z kukłą Marzanną i wizerunkami wiosny. Z piosenką na ustach powitaliśmy wiosnę i pożegnaliśmy zimę w naszym przedszkolnym ogrodzie. Odtąd wiosna zagości u nas na dobre.


Bajkowe przedstawienie na przedszkolnej scenie

W poniedziałek 17 lutego oglądaliśmy w naszym przedszkolu przedstawienie bajki pt. „Śmieciowisko” w wykonaniu teatru „Kufer”. Na widowni dobrze się zachowywaliśmy, aktywnie braliśmy udział w przedstawieniu. Było śmiesznie i pouczająco. Nauczyliśmy się segregować śmieci. Bohaterami czterech bajek były: papierowa żaba, plastikowy robak, postać z puszek oraz szklany wilk. Dowiedzieliśmy się, że odpady mogą być przydatne, można zrobić z nich coś nowego.


Bal karnawałowy

W czwartek 6 lutego odbył się w naszym przedszkolu Bal karnawałowy pt. „Roboty i Robotki”. Grupa Puchatków bawiła się z grupą Uszatków. Na balu pojawiły się nie tylko roboty, ale także księżniczki i inni ulubieni bohaterowie dziecięcych bajek. Były tańce, zabawy, balonowe stworki i czary. Pokaz magicznych sztuczek cieszył się największym zainteresowaniem dzieci.


Nasze ulubione zabawy z „Ciocią Jogą”

Z niecierpliwością czekamy na każdy czwartek i zabawy z „Ciocią Jogą”. Pomysły pani Moniki, prowadzącej zajęcia ogólnorozwojowe z elementami jogi, zawsze nas mile zaskakują. Tematyka zabaw, zabawki, ścieżki sensoryczne, materiały i urządzenia do ćwiczeń sportowych, rytmiczna i relaksacyjna muzyka, opowieści ruchowe, to wszystko cudownie zaprasza dzieci do zabawy i rozwija ich wyobraźnię. Dziękujemy wspaniałej i naszej ulubionej „Cioci”.


Dzień Babci i Dziadka u Puchatków

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbyła się w naszej grupie w poniedziałek 27 stycznia. To był piękny dzień i wspaniała uroczystość, i nasz pierwszy występ przed dużą publicznością, najwspanialszą publicznością kochanych Babć i kochanych Dziadków. Dziadkom i Babciom dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i za wspólną, miłą zabawę. Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieci do występów, za stroje, za upieczenie pysznych ciast i przygotowanie poczęstunku dla gości.


Zajęcia z ciocią Jogą

W każdy czwartek odbywają się zajęcia z ciocią Jogą. Bardzo je lubimy. Ostatnio 19 grudnia ciocia Joga przyniosła ze sobą magię świąt. Pokonaliśmy świąteczny tor przeszkód, zrobiliśmy „gorącą czekoladę” i „śniegowe kulki”.


Ekologiczny Tydzień Artystyczny

Nasza grupa po raz pierwszy wzięła udział w wydarzeniach artystycznych w naszym przedszkolu, w tym roku pod nazwą Ekologiczny Tydzień Artystyczny. Dzieci z naszej grupy zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, zaśpiewały piosenkę o tematyce ekologicznej pt. „Ekologa znak”. Gucio, Zuzia i Weronika zaprezentowali swoje wspaniałe stroje ekologiczne wykonane z nieużytków z udziałem swoich pomysłowych rodziców. Łukasz i Gucio z ich siostrami oraz rodzicami wzięli udział w konkursie „Ekodomek Pluszowego Misia”. Dzieciom podobały się „Ekodomki”, stroje ekologiczne oraz występy wszystkich grup przedszkolnych, z uwagą oglądały co dzieje się na scenie. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili swój czas i włożyli wiele trudu, żeby dzieci dobrze się bawiły i uczyły się jak wykorzystać wyobraźnię, jak zrobić coś pięknego z naturalnych okazów przyrody lub nieużytków, które mogą stać się użyteczne.


Jesienne kolory – warsztaty

W piątek 22 listopada przyszła do przedszkola miła pani z pomysłami do zabawy. To były super zabawy, super eksperymenty. Jak mali badacze i odkrywcy odkrywaliśmy świat kolorów, wyobrażaliśmy sobie jak powstają jesienne kolory w przyrodzie. Rozpuszczaliśmy barwniki w wodzie, na wacikach, kolory się mieszały i powstawały nowe. Powstawały cudne obrazki malowane i wyskrobane przez nas rysikiem.


Jesienne drzewa i domki zwierząt

We wtorek 19 listopada to dzień zabaw plastycznych. Zrobiliśmy piękne, leśne drzewa w kolorach jesieni. Zastanawialiśmy się, jakie domki mają leśne zwierzęta, jak się nazywają ich domki i czy są na drzewie, czy pod drzewem, a może obok? Uczyliśmy się nazywać kolory oraz zwierzęta. Już wiemy, że las jest piękny jesienią i że jest domem wielu zwierząt, które teraz przygotowują się do zimy.