Monthly Archives: kwiecień 2026

Patriotyczny Tydzień Artystyczny

Tradycyjnie co roku w naszym Przedszkolu obchodzimy Tydzień Artystyczny, podczas którego dzieci prezentują swoje różne talenty i uzdolnienia. W tym roku tematem Tygodnia Artystycznego była „Polska” i właśnie z nią związane były podejmowane przez cały tydzień aktywności. W środę 8 kwietnia przedszkolaki prezentowały swoim kolegom śpiewaną grupowo piosenkę o Polsce, w czwartek 9 kwietnia indywidualnie recytowały patriotyczne wiersze (w naszej grupie wiersze recytowała Zoja i Kacper), a w piątek 10 kwietnia – znów grupowo – zaprezentowały ludowe tańce (Puchatki zatańczyły śląski taniec ludowy „Owczareczek”).


Patriotyczny Tydzień Artystyczny

Subscribe to continue reading

Subscribe to get access to the rest of this post and other subscriber-only content.


Misie w Tygodniu Artystycznym

Grupa : Misie 2025-2026

Tydzień Artystyczny w tym roku miał charakter patriotyczny. Jak na małych Polaków przystało wzięliśmy w nim udział z zapałem i z chętnym sercem. Wykonaliśmy rysunki pt. „Polska – mój kraj”, wyróżnione tworzyły część dekoracji na scenie przedszkolnej, zaśpiewaliśmy piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”, recytowaliśmy wiersze patriotyczne i zatańczyliśmy zespołowo taniec ludowy „Czerwone jabłuszko”.


Zajączek w przedszkolnej zagrodzie

Grupa : Misie 2025-2026

W środę 1 kwietnia do naszego przedszkolnego ogródka przykicał Wielkanocny Zajączek. Choć go nie widzieliśmy, z pewnością tam był, bo zostawił dla nas jajka niespodzianki. Tradycyjne szukanie „zajączka” zabrało nam niewiele czasu, w błyskawicznym tempie znaleźliśmy wszystkie jajka. Dziękujemy Zajączku za niespodzianki i wspaniałą zabawę.


Spotkanie z panią policjantką

Grupa : Misie 2025-2026

W poniedziałek 30 marca odbyło się spotkanie wszystkich grup przedszkolnych z panią policjantką z działu ruchu drogowego. Pogadanka dotyczyła bezpiecznego poruszania się pieszych na drodze. Przypomnieliśmy sobie ważne zasady i znaki drogowe, poznaliśmy zawód policjanta oraz mundur i rekwizyty potrzebne w pracy policjanta.


Tydzień Artystyczny

Podczas Przeglądu Tańca nasza grupa zaprezentowała wyjątkowy układ „Poloneza”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i gracją przedstawiły ten dostojny taniec narodowy, wprowadzając wszystkich w uroczysty i podniosły nastrój.

Jesteśmy bardzo dumne z naszych dzieci, które poprzez piękne wykonanie tańca pokazały swoje umiejętności oraz zaangażowanie. Dziękujemy również Rodzicom za wsparcie oraz przygotowanie pięknych strojów !❤️


Tydzień Artystyczny

W czwartek podczas Przeglądu Recytatorskiego naszą grupę reprezentowali wyjątkowi mali artyści. 🌟

Ala zaprezentowała piękny wiersz „Moja Ojczyzna” autorstwa Sandry Ciechowicz i Ewy Bartczak-Sroki, natomiast Alan wystąpił z utworem „Co to jest Polska?” Czesława Janczarskiego. 👏

Dzieci wykazały się odwagą, zaangażowaniem oraz wrażliwością na słowo, wspaniale reprezentując naszą grupę. Jesteśmy z nich bardzo dumni! ❤️


Urodzinki

Dziś swoje święto obchodzą Agatka i Leon! 🥳

Z tej wyjątkowej okazji życzymy Wam mnóstwo radości, uśmiechu na co dzień, samych pięknych chwil oraz spełnienia wszystkich marzeń! 🌈✨ Niech każdy dzień przynosi Wam nowe przygody, zabawę i wiele powodów do śmiechu.

Sto lat dla Agatki i Leona! 🎈🎁


Tydzień Artystyczny

Nasze przedszkolaki z grupy „Gumisie” wzięły udział w Przeglądzie Polskiej Piosenki Dziecięcej. Dzieci zaprezentowały utwór „Warszawa” do słów Juliusza Tuwima w wykonaniu Sanah, wykazując się ogromnym zaangażowaniem i wrażliwością artystyczną. 👏

Tego samego dnia mali artyści wykonali również pracę plastyczną pt. „Polska – mój kraj”, w której wyraziły swoją miłość i przywiązanie do ojczyzny. 🎨❤️

Wydarzenie to było częścią Tygodnia Artystycznego, podczas którego przedszkolaki poprzez śpiew, recytację oraz taniec rozwijają swoje talenty, budują poczucie tożsamości narodowej oraz poznają polską kulturę i tradycje.


Joga

Jak co tydzień, także i w czwartek 2 kwietnia Ciocia Monia odwiedziła grupę Puchatków i, jak co tydzień, swoją ciekawą opowieścią ruchową zachęciła dzieci do przeróżnych ćwiczeń. Także druga część spotkania – tor sensoryczny – zaangażowała Puchatki do aktywności ruchowej.