Daily Archives: Maj 6, 2024

Muzyczny Tydzień Artystyczny

Muzyczny Tydzień Artystyczny odbył się w naszym przedszkolu w dniach 22-26 kwietnia 2024 r. W tym czasie odbyły się trzy przeglądy twórczości artystycznej dzieci z wszystkich grup wiekowych przed publicznością dzieci z grup I, II, III, IV i V, oraz rodzinny konkurs plastyczno-konstrukcyjny  „Mój instrument”. We wtorek 23.04. odbył się przegląd śpiewu piosenki grupowej – hymnu grupy w wykonaniu całych grup, w środę 24.04 – przegląd tańca zespołowego z rekwizytem, a w czwartek – przegląd gry na instrumentach w zespołach, a także uroczyste zakończenie konkursu „Mój instrument”. Wszystkie wykonania dzieci były cudowne, niepowtarzalne, pomysłowe, widowiskowe. Nie tylko cieszyły oko, ale też bawiły dziecięcą publiczność. Muzyka łagodzi obyczaje i daje wiele radości, łączy ludzi. Ten wyjątkowy tydzień połączył wszystkie grupy przedszkolne, przyczynił się do integracji dzieci. Dziękujemy serdecznie rodzicom za każdy „kawałek serca” włożony w organizację tego przedsięwzięcia oraz za nagrody – rekwizyty do tańca.

Konkurs „Mój instrument”

Podczas Muzycznego Tygodnia Artystycznego w czwartek 25 kwietnia 2024 r., w dzień przeglądu gry na instrumentach, odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom przedszkolnego konkursu plastyczno-konstrukcyjnego pt. „Mój instrument”. Na nagrody i szczególnie serdeczne podziękowania zasłużyli również rodzice naszych laureatów, którzy poświęcili swój wkład pracy i czas na wyjątkową zabawę z dzieckiem. Laureatem pierwszego miejsca jest Igor z IV grupy, drugie miejsce zajął Franek W. z grupy I i trzecie miejsce zajął Antek W. z grupy IV. Chłopcom i ich rodzicom gratulujemy sukcesu, pomysłowości i dziękujemy za zaangażowanie.

Nowe życie starej książki

W naszym przedszkolu odbędzie się zbiórka książeczek dla dzieci związanych z emocjami, dobrym zachowaniem oraz dydaktycznych.
Działanie ma na celu powiększenie zbioru bajek terapeutycznych dostępnych dla specjalistów, którzy korzystają z nich podczas bajkoterapii dostępnej na zajęciach indywidualnych.
Zbiórka trwać będzie do połowy maja. Część literatury lub pozycje, które będą się powielały, zostaną rozdysponowane do poszczególnych grup przedszkolnych oraz zasilą naszą biblioteczkę.

Za zaangażowanie serdecznie dziękujemy!
Justyna Krzemianowska – psycholog przedszkolny