Propozycje zajęć dla gr.III na 11.05.2020

Propozycje zajęć dla gr.III na 11.05.2020

Grupa : Misie 2019-2020

Witajcie Kochani,
rozpoczynamy kolejny tydzień pracy na odległość.W tym tygodniu chciałybyśmy przybliżyć Wam wiosenną łąkę.Maj to miesiąc w którym dużo się dzieje w przyrodzie więc łąka też „ożywa”. W internecie znajdziecie dużo zdjęć przedstawiających majową łąkę.Warto również wybrać się na nią z dzieckiem np.na mały piknik.Poobserwujmy z dzieckiem kwiaty i owady.Chrońmy przed tymi ostatnimi,ale uczulajmy dzieci,że są one również pożyteczne i potrzebne w przyrodzie.Posłuży temu opowiadanie.opowiadanie-o-owadach-na-lace
Możemy z dzieckiem na dużej kartce spróbować namalować łąkę farbami plakatowymi używając żywej zieleni i barw kwiatów.
Na koniec zabawa w spostrzegawczość.Wystarczy ,jak dziecko znajdzie 5 różnic.Pokolorujcie jeden z obrazków.10-roznic-kwiaty-polne