Informacje dla grupy: Z Życia Przedszkola

Przedszkolny Przegląd Tańca

We wtorek 17 kwietnia w ramach „Tygodnia artystycznego” w naszym przedszkolu odbył się „Przegląd tańca”. Dzieci z każdej grupy wiekowej zaprezentowały wcześniej przygotowany taniec. Grupa I pokazała taniec pt „Dwa malutkie misie”. Dziewczynki z grupy II tańcem „Budziły wiosnę”. Dzieci z  grupy III pokazały ” Baletowe inspiracje”. Grupę IV reprezentował zespół  Rainbowrocks, który wykonał taniec Hafanana. Cheerleaderki z grupy V zaprezentowały taniec z pomponami. Wszystkie zespoły taneczne zostały nagrodzone brawami i otrzymały upominki. To było bardzo udane otwarcie „Tygodnia artystycznego”.

wp_20180417_002 wp_20180417_006 wp_20180417_010 wp_20180417_015 wp_20180417_016


„Spartakiada matematyczna”

W dniu 27 marca grupy: III, IV i V wzięły udział w przedszkolnej spartakiadzie matematycznej z podziałem na drużyny; chłopców i dziewczyn. Dzieci wykazywały się umiejętnościami wykonywania zadań matematycznych, jak i umiejętnością współdziałania w zespole. I choć Spartakiada była przede wszystkim zabawą, to jednak towarzyszyły przedszkolakom  wielkie emocje.

s1 s2 s3 s4 s5 s6

 


„Dzień Otwarty w przedszkolu”

  W dniu 21 marca w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Otwarty”. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal i placem zabaw, uczestniczyły w  zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych i ruchowych.

Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców – był to mile spędzony czas 🙂

o1 o2 o3 o4 o5 o6 o7 o8„Wycieczka do Teatru Narodowego Edukacji”

W marcu grupy: II, III, IV  i V wybrały się na wycieczkę do teatru na przedstawienie pt. ” Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka.”

Przedstawienie było przepełnione tańcem, śpiewem, humorem, na szczęście szczęśliwym zakończeniem. Podobało się wszystkim przedszkolakom i wszystkich wprawiło w dobry humor i uśmiechy na twarzach.

w1


„Legendy Tatr” – teatrzyk w przedszkolu.

Dnia 14 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu  teatrzyk z przedstawieniem pt. „Legendy Tatr”. Było to wspaniałe spotkanie, gdzie nasi główni góralscy bohaterowie poprzez wspólną zabawę przedstawili nam,  jak powstały Tatry, gdzie śpią rycerze oraz  tradycje i zwyczaje góralskie. Zaśpiewaliśmy wesołe przyśpiewki.

t1 t2 t3 t4 t5


PRZEDSZKOLNE WALENTYNKI

Z okazji walentynek kolorowe serduszka, pudełeczka z niespodzianką, laurki, zdjęcia  ucieszyły tego dnia nasze przedszkolaki. Dla nikogo nie zabrakło miłej niespodzianki. Jeśli zabrakło papierowego serduszka, pojawił się uścisk, uśmiech, „przytulas” lub wspólne zdjęcie przy „Walentynkowej foto budce”. Wszyscy bardzo się lubimy, ale są grupy i pary dzieci, które lubią się jeszcze bardziej.

w1 w2 w3 w5 w6 w8


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

Uroczyste zakończenie konkursu plastycznego pt. „Co się powtarza w przyrodzie?” odbyło się 15 lutego 1018 r. w Przedszkolu nr 8 „Pluszowy Misiaczek”. Zorganizowany przez nasze przedszkole konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział dwanaście placówek, przedszkola i jedna szkoła. Spośród 38 uczestników wyłoniono ośmioro laureatów. W kategorii 5-latków pierwsze miejsce zajęła Letycja I. z Przedszkola nr 32, drugie miejsce Monika D. z Przedszkola nr 42, trzecie miejsce Veronika J. z Przedszkola nr 50, wyróżnienie otrzymał Rajmund K. z Przedszkola nr 42. W kategorii 6-latków pierwsze miejsce zajął Jakub H. z Przedszkola nr 8, drugie miejsce Dominika K. z Przedszkola nr 8, trzecie miejsce Dominik B. z Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1 SP nr 45, wyróżnienie otrzymał Jan L. z Przedszkola nr 44. Gratulujemy laureatom i serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a nauczycielom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu prac, które prezentujemy w holu naszego przedszkola. Wszystkie prace dzieci nas zachwycają, także prace nadesłane poza konkursem, które umieszczone są na ścianie w holu pod pracami konkursowymi.

k2 k3 k4 k1


„Niespodzianka dla seniorów z Domu Opieki w wykonaniu naszych przedszkolaków”

Dnia 26 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu seniorów z Domu Opieki. Nasze przedszkolaki z grup: Puchatki, Gumisie i Niedźwiadki przygotowały dla nich niespodziankę w postaci występów artystycznych.

Na zakończenie dzieci wręczyły naszym seniorom pamiątkowe upominki. Mamy nadzieję, że nasi mali artyści wzruszyli przybyłych gości i był to dla nich mile spędzony wspólny czas.

d1 d2 d3 d4