Informacje dla grupy: Z Życia Przedszkola

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU

Nasze Niedźwiadki, część grupy Gumisiów i Misiów na zakończenie przedszkola zaprezentowały występ artystyczny. Rodzice, którzy uczestniczyli w zakończeniu roku szkolonego zobaczyli swoje pociechy tańczące, recytujące i śpiewające, nagradzając je gromkimi brawami.
Były także dyplomy i prezenty dla przedszkolaków oraz podziękowania, dla kadry z przedszkola i rodziców, którym jeszcze raz dziękujemy za współpracę i życzymy wszystkiego dobrego, szczególnie sukcesów w szkole dla swoich pociech.


WYCIECZKA DO KNIEWA – STRUSIA FARMA

W dniu 14 czerwca grupy: II,III, IV  i V wyjechały na wyczekaną wycieczkę do miejscowości Kniewo, gdzie mogły zwiedzić przepiękny obiekt turystyczny „Strusia farma”. Na początek dzieci przygotowały pyszne ciasteczka dla zwierzaków farmy. Następnie w wesołej atmosferze zwiedzaliśmy farmę z panem przewodnikiem, który przedstawił nam największego ptaka na ziemi – strusia afrykańskiego oraz inne zwierzaki, które mogliśmy nakarmić przygotowanymi wypiekami. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu strusi oraz innych zwierzaków np.kangura.

s1 s2 s3 s4 s5 s6 s7


Rodzinna Spartakiada Sportowa

We wtorek 05.06.2018 w naszym przedszkolu odbyła się Rodzinna Spartakiada Sportowa. Uroczystość rozpoczęła   p. Dyrektor serdecznym powitaniem. Później był występ taneczny dziewczynek z grupy V. Następnie chętni uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności  w różnych konkurencjach sportowych wg kategorii: dzieci młodsze, dzieci starsze , mamy i tatusiowie. Przez całą imprezę można było posilić się kiełbaskami z grilla oraz degustować ciasta upieczone przez rodziców naszych przedszkolaków. Zawody sportowe przebiegały w duchu zdrowej sportowej rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy a pozostali uczestnicy medale i dyplomy.

A oto zwycięzcy:

W kategorii Dziecko Młodsze:

I miejsce – Jaś  gr. II

II miejsce- Miron  gr.IV

III miejsce- Ania gr.IV

W kategorii Dziecko Starsze:

I miejsce- Ola K. gr.IV

II miejsce- Zuzia gr. V

III miejsce- Staś gr.V

W Kategorii Super Mama:

I miejsce- mama Matyldy gr.II

II miejsce – Mama Antosia gr.I

III miejsce- Mama Stasia gr.V

W kategorii Super Tata:

I miejsce- Tata Antoniusza gr.II

II miejsce- Tata Tyberiusza gr.II

III miejsce- Tata Larysy i Kariny

Spartakiada Sportowa przebiegała w miłej atmosferze rodzinnej zabawy. Chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności również w dodatkowych zabawach sportowych. Zwycięzcom gratulujemy. Rodzicom dziękujemy za pomoc.

 


„Psotny chochlik w gitarowym pudle”

W maju nasze przedszkolaki gościły muzyków Pro- musica z muzyczną bajką o psotnym chochliku, poznaliśmy również brzmienie gitary akustycznej oraz innych instrumentów.

muz1 muz2 muz3 muz4


Olimpiada „Zostań Olimpijczykiem”

25 kwietnia 2018 dzieci z gr V reprezentowały nasze przedszkole w Olimpiadzie Przedszkolaka.
Organizatorem Olimpiady "Zostań Olimpijczykiem" było Centrum Kształcenia Zawodowego i
Ustawicznego Nr 2, Przewodniczący Komisji Sportu radny Miasta dr Jarosław Kłodziński i Janina
Wasylka radna z Grabówka. Dzieci wykonały bezbłędnie kilka konkurencji sportowych zdobyły
indywidualnie medale , a dla przedszkola puchar i rzeczowe nagrody do dalszego sportowego
rozwoju

31444699_1793810304014999_1992516370352308224_n 31603731_1793809857348377_6837704771227353088_n


Przedszkolny Przegląd Tańca

We wtorek 17 kwietnia w ramach „Tygodnia artystycznego” w naszym przedszkolu odbył się „Przegląd tańca”. Dzieci z każdej grupy wiekowej zaprezentowały wcześniej przygotowany taniec. Grupa I pokazała taniec pt „Dwa malutkie misie”. Dziewczynki z grupy II tańcem „Budziły wiosnę”. Dzieci z  grupy III pokazały ” Baletowe inspiracje”. Grupę IV reprezentował zespół  Rainbowrocks, który wykonał taniec Hafanana. Cheerleaderki z grupy V zaprezentowały taniec z pomponami. Wszystkie zespoły taneczne zostały nagrodzone brawami i otrzymały upominki. To było bardzo udane otwarcie „Tygodnia artystycznego”.

wp_20180417_002 wp_20180417_006 wp_20180417_010 wp_20180417_015 wp_20180417_016


„Spartakiada matematyczna”

W dniu 27 marca grupy: III, IV i V wzięły udział w przedszkolnej spartakiadzie matematycznej z podziałem na drużyny; chłopców i dziewczyn. Dzieci wykazywały się umiejętnościami wykonywania zadań matematycznych, jak i umiejętnością współdziałania w zespole. I choć Spartakiada była przede wszystkim zabawą, to jednak towarzyszyły przedszkolakom  wielkie emocje.

s1 s2 s3 s4 s5 s6

 


„Dzień Otwarty w przedszkolu”

  W dniu 21 marca w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Otwarty”. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal i placem zabaw, uczestniczyły w  zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych i ruchowych.

Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców – był to mile spędzony czas 🙂

o1 o2 o3 o4 o5 o6 o7 o8„Wycieczka do Teatru Narodowego Edukacji”

W marcu grupy: II, III, IV  i V wybrały się na wycieczkę do teatru na przedstawienie pt. ” Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka.”

Przedstawienie było przepełnione tańcem, śpiewem, humorem, na szczęście szczęśliwym zakończeniem. Podobało się wszystkim przedszkolakom i wszystkich wprawiło w dobry humor i uśmiechy na twarzach.

w1