O Nas

TROCHĘ HISTORII

W roku 1957 w dużym , zielonym ogrodzie , w pobliżu lasu stanął budynek. Było to Przedszkole PKP nr 1 , a pierwszym jego dyrektorem została pani Danuta Badziąg. Do przedszkola uczęszczały dzieci pracowników kolei . Lata mijały , kolejne roczniki dzieci zdobywały szlify przedszkolaka a nauczycielki doświadczenie.
W roku 1969 nastąpiła zmiana dyrektora – została nim pani Leokadia Tomczak. Dalej byliśmy Przedszkole Kolejowym, choć uczęszczały do niego dzieci nie tylko pracowników kolei , ale także innych mieszkańców Gdyni. W miarę upływu czasu przedszkole zmieniało się , zmieniał się personel , dzieci dorastały , rozwijały się , a budynek wciąż był ten sam , w tym samym miejscu.
W roku 1982 nastąpiła kolejna zmian dyrektora – została nim nauczycielka tego przedszkola , pani Ewa Serwach. Pod jej kierownictwem po dziesięciu latach w roku 1992 staliśmy się Przedszkolem Samorządowym nr 8 .
W 1994 roku dyrektorem została wychowanka tego przeszkolą , następnie nauczycielka , pani Violetta Ilnicka . W maju 2007 r przedszkole zmieniło nazwę na Przedszkole nr8 „Pluszowy Misiaczek”. Od roku 2013 z przedszkola 3 oddziałowego z liczbą dzieci 75 zmieniliśmy się na przedszkole 5 oddziałowe z 120 wychowankami.

OBECNIE:

Przedszkole liczy 5 oddziałów:

I oddział PUCHATKI – dzieci 3-letnie
II oddział USZATKI – dzieci 4 -letnie
III oddział MISIE – dzieci 4 i 5 -letnie
IV oddział GUMISIE – dzieci 5 – letnie
V oddział NIEDŹWIADKI – dzieci 6 – letnie

Razem 118 dzieci , 26 pracowników w tym:

11 nauczycieli wychowania przedszkolnego
1 nauczyciel logopedii
1 pedagog specjalny
2 pomoce nauczycieli,
1 pracownik administracji
3 pracowników kuchni
4 woźne
1 pracownik do prac konserwatorskich

NASZE OTOCZENIE

Przedszkole jest budynkiem z 1957 roku . Przez lata było nie remontowane i modernizowane , ale przyszedł czas ,że i my dostaliśmy środki finansowe i rozpoczęły się prace remontowe w naszym przedszkolu.
2015r.
Zakończono montaż instalacji oddymiającej w naszym budynku i zamontowano drzwi przeciw pożarowe zwiększając nasze bezpieczeństwo w przedszkolu
2013 r.
Wykonano adaptację dawnego mieszkania na salę przedszkolną dla dzieci 3 -letnich ze środków Unii europejskiej ,
Rozpoczęto I etap montowania instalacji oddymiającej p.poz.
2010 r
Powstała nowa grupa dziecięca ( IV) – zaadaptowaliśmy salę rekreacyjną na jej potrzeby
Latem odmalowaliśmy sale na piętrze
We wrześniu odnowiliśmy dach,
W listopadzie odmalowaliśmy salę gr I i szatnię z przedsionkiem
2007 r
Latem wyremontowaliśmy kuchnię i cały blok żywieniowy
2006 r
Zmieniliśmy wykładzinę w szatni na tarket,
Zakupiliśmy nowe ,meble do szatni i sal przedszkolnych
Nasz ogród
Mimo, że ciągle podejmujemy działania , aby ogród zmienił swój wygląd , to niestety ciągle nie osiągamy zadawalającego poziomu. Poszukiwanie sponsorów na remont ogrodu nie przyniosły efektów. Udział w budżecie obywatelskim dzięki mamie Karola też niestety nam nie przyniósł środków finansowych. Trochę nam się udało, dostaliśmy pieniądze z Urzędu Miasta.
2015 r
Dokonaliśmy wymiany podłoża pod urządzenia rekreacyjne ( 200m2) , wyremontowaliśmy sprzęt i zamontowaliśmy nową huśtawkę ( pająk).
2016 r
Staramy się wymienić podłoże na kolejnych 100m2 ,
uczestniczymy w budżecie obywatelskim,
Rodzice(tata Radka) starają się o kolejne pieniądze z Urzędu Miasta
Zakupiono huśtawkę i ławkę ze środków Rady Dzielnicy