Propozycje zajęć dla Niedźwiadków – 16.04.2021.

Propozycje zajęć dla Niedźwiadków – 16.04.2021.

PIĄTEK:

” U weterynarza”

  •  Zabawa ruchowa „Wąż idzie do lekarza”Dziecko siedzi na dywanie w siadzie prostym. Stara się poruszać do przodu bez zginania kolan. Unosi lekko do góry –raz jedną, raz drugą nogę wraz z biodrem i przesuwa się do przodu.
  •  „U weterynarza” –zapoznanie się z lecznicą zwierząt. Słuchanie opowiadania „Czworonożni pacjenci” Justyny GricanDziś w przedszkolu każdy opowiadał o tym, jaki zawód wykonują jego rodzice. Tata Hani jest chirurgiem, mama Oli –kosmetyczką, a mama Kornelki pracuje w sklepie. Rodzice Amelki prowadza własna firmę i robią piękne meble. Najbardziej jednak podobało mi się, jak o zawodzie swoich rodziców opowiadał Marcel. Rodzice Marcela pracują w lecznicy dla zwierząt. Są lekarzami weterynarii. Marcel mówi, że weterynarz to taki lekarz, którego odwiedzają czworonożni pacjenci: psy, koty, króliki, chomiki, świnki morskie, żółwie i szczury. Czworonożni i nie tylko, bo przychodzą do nich także papugi, które nie mają apetytu i kanarki z chrypką. Tata opowiadał Marcelowi, że bardzo często robi zwierzakom szczepionki, obcina zbyt długie pazury, sprawdza czy mają zdrowe zęby. Zdarza się także, że musi przeprowadzić operację lub nastawić zwichniętą nogę. To bardzo trudna praca, bo zwierzaki nie mogą powiedzieć, w którym miejscu je coś boli. Ale rodzice Marcela bardzo lubią swoją pracę. Lubią pomagać chorym zwierzętom, bo to przecież nasi przyjaciele.

    Pytania do opowiadania:

    * Jak nazywa się lekarz, który leczy zwierzęta? 

          * Na czym polega praca weterynarza? 

          * Kiedy weterynarz jest potrzebny zwierzętom? 

* zadanie dodatkowe: policz wyrazy w każdym zdaniu.

  • „Marta mówi – Marta u weterynarza; propozycja bajki tematycznej: https://youtu.be/KjirS6uSM9g
  • Na zakończenie tematu kompleksowego o zwierzętach czekamy na zdjęcia z waszymi pupilami;))