Propozycje zajęć i zabaw dla Gumisiów na tydzień 27-30.04

Propozycje zajęć i zabaw dla Gumisiów na tydzień 27-30.04

Kochani Rodzice

W tym tygodniu propozycje zajęć i zabaw będą dotyczyły ekologii. Z tej okazji zachęcamy dzieci, do wzięcia udziału w konkursie międzyprzedszkolnym organizowanym przez Przedszkole nr 29 w Gdyni. W linku poniżej znajduje się regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania i wypełnienia. Jako nauczyciela możecie wpisać Karinę Piskorz, ponieważ wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu, który znajduje się w linku poniżej:

http://ps29gdynia.pl/konkurs-miedzyprzedszkolny-ziemia-moja-planeta,593,pl?fbclid=IwAR1kF8vw-P_v-rQha-L5ncqRqWfTs_3lhxHzOMBNcCc_5wr0kZffulON2MY

PONIEDZIAŁEK:

27-04-poniedzialek

WTOREK:

28-04-wtorek

ŚRODA:

29-04-sroda

Bonus od Pani Kariny 🙂

W tym tygodniu dowiedzieliście się już, co to jest ekologia i dlaczego tak ważne jest, żebyśmy żyli w zgodzie z naturą. Chciałabym wam dzisiaj zaproponować udział w akcji „GUMISIE  RATUJĄ PLANETĘ”.

Zastanówcie się, co wy możecie zrobić dla Ziemi i dzikich zwierząt? Może to być np. zasadzenie drzewa w ogrodzie, zrobienie poidełka dla owadów na parapecie, czy wystawienie miseczki z wodą dla jeży pod blokiem (pamiętajcie, żeby w obu przypadkach zmieniać wodę i pilnować, żeby poidełka zawsze były pełne). Możecie też wziąć rękawiczki i siatkę na śmieci i pójść do lasu na sprzątanie świata. Zróbcie zdjęcie, w jaki sposób ratujecie planetę, a gdy wrócimy już do przedszkola, to wspólnie wykonamy plakat z naszymi zdjęciami! Każdy uczestnik akcji dostanie medal. Do dzieła!

img_8895-1 – filmik dla dzieci o akcji „Gumisie ratują planetę”

CZWARTEK:

30-04-czwartek

PROSIMY RODZICÓW O ZAPOZNANIE SIĘ Z INFORMACJĄ NT. ORGANIZACJI OPIEKI W NASZYM PRZEDSZKOLU, KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ W AKTUALNOŚCIACH.