Monthly Archives: maj 2024

Urodzinki majowych Jubilatów

W środę 22 maja obchodziliśmy w naszej grupie urodziny Hani, Mikołaja, Kajetana i Leona. Wyróżniliśmy ich motylami na opaskach, bo maj kojarzy się nam z motylami. Tradycyjnie zaśpiewaliśmy piosenkę i złożyliśmy Jubilatom życzenia. Potem ucztowaliśmy przy stole z naszymi ulubionymi smakołykami. Hania i chłopcy z wielkim wysiłkiem dobrali się do cukierków z piniaty. Potem odbyły się konkursy, tańce i zabawy. Rodzicom Jubilatów dziękujemy za dekoracje, piniatę, napoje, owoce i inne pyszności.

Spartakiada z okazji Dnia Dziecka

Dnia 04.06.2024 r. (tj. we wtorek) w godzinach 16:00 – 18:00 w naszym ogrodzie przedszkolnym odbędzie się festyn integracyjny połączony ze spartakiadą dla dzieci i rodziców. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Przedszkolny mecz

Dnia 28.05.2024 r. (tj. we wtorek) odbędzie się w naszym przedszkolu mecz piłki nożnej sędziowany przez profesjonalnego sędziego piłkarskiego – tatę Mai z grupy III. Będzie to rywalizacja dwóch drużyn, w każdej będzie po dwóch przedstawicieli grup: III, IV i V.
Bardzo prosimy, aby tego dnia dzieci z poszczególnych grup ubrane były w następujące kolory (lub miały elementy garderoby w danym kolorze):
GRUPA I: niebieski
GRUPA II: zielony
GRUPA III: czerwony
GRUPA IV: żółty
GRUPA V: pomarańczowy

Zebranie z rodzicami

Grupa : Rekrutacja

Zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do przedszkola na nowy rok szkolny 2024/2025 na zebranie, które odbędzie się dnia 12 czerwca (tj. w środę) o godzinie 16:30.

Wycieczka do Lemur Parku

Wycieczka autokarowa do Lemur Parku w Rumi odbyła się w środę 8 maja. Było tam mnóstwo atrakcji dla dzieci. Zaczynając od czasów prehistorycznych, dinozaurów, ludzi pierwotnych, dzieci podziwiały zwierzęta, oczywiście nasze ulubione lemury, kangury, surogatki, małpki, węże i inne. Następnie przenieśliśmy się do czasów średniowiecza, przebieraliśmy się w dawne stroje, strzelaliśmy z kuszy i walczyliśmy na miecze. Po przerwie na małe co nieco pełni energii ruszyliśmy na trampolinę, dmuchaną zjeżdżalnię i korzystaliśmy z wszystkich zabaw w parku.

Wycieczka do Lemur Park

Grupa : Misie 2023-2024

8 maja starsze grupy z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Lemur Parku w Rumi. Dzieci poznały wiele egzotycznych zwierząt. Dowiedziały się jak wyglądało życie prehistorycznych ludzi. Zobaczyły sylwety dinozaurów i poznały ich warunki życia. W strefie relaksu miały możliwość np. układania budowli z dużych klocków lego czy skoków na trampolinie. To była bardzo udana wycieczka.

img_8906    img_8917   img_8927 img_8938

Wycieczka do biblioteki

Grupa : Misie 2023-2024

17 kwietnia odbyliśmy wycieczkę do Biblioteki Miejskiej. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci ze sposobem wypożyczania książek. Zaprosiła dzieci do wysłuchania opowiadania o „Szkole Czarownic”.  Oprowadziła  po bibliotece i opowiadała jak ułożone są książki na półkach. Dzieci miały możliwość wybierania i oglądania różnych książek.  To był bardzo udany spacer.

img_8773 img_8774

Urodzinki w naszej grupie

Grupa : Misie 2023-2024

11 kwietnia świętowaliśmy Urodzinki w naszej grupie. 5 lat kończyła Marysia,  Hubert i Max, a 6 Emilka, Gniewko i Szymon. Jubilatom życzymy jeszcze raz „Sto lat” . Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Deklaracje na sierpień

U nauczycielek poszczególnych grup znajdują się deklaracje pobytu dziecka w przedszkolu w miesiącu sierpniu 2024 r. Prosimy o wypełnienie ich do piątku 17.05.2024 r.

Muzyczny Tydzień Artystyczny

Muzyczny Tydzień Artystyczny odbył się w naszym przedszkolu w dniach 22-26 kwietnia 2024 r. W tym czasie odbyły się trzy przeglądy twórczości artystycznej dzieci z wszystkich grup wiekowych przed publicznością dzieci z grup I, II, III, IV i V, oraz rodzinny konkurs plastyczno-konstrukcyjny  „Mój instrument”. We wtorek 23.04. odbył się przegląd śpiewu piosenki grupowej – hymnu grupy w wykonaniu całych grup, w środę 24.04 – przegląd tańca zespołowego z rekwizytem, a w czwartek – przegląd gry na instrumentach w zespołach, a także uroczyste zakończenie konkursu „Mój instrument”. Wszystkie wykonania dzieci były cudowne, niepowtarzalne, pomysłowe, widowiskowe. Nie tylko cieszyły oko, ale też bawiły dziecięcą publiczność. Muzyka łagodzi obyczaje i daje wiele radości, łączy ludzi. Ten wyjątkowy tydzień połączył wszystkie grupy przedszkolne, przyczynił się do integracji dzieci. Dziękujemy serdecznie rodzicom za każdy „kawałek serca” włożony w organizację tego przedsięwzięcia oraz za nagrody – rekwizyty do tańca.