Zadania dla Puchatków

Zadania dla Puchatków

Witamy ponownie wszystkie ,,Puchatki”  po świętach. Mamy nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi, uśmiechnięci i zadowoleniu z prezentów od zajączka:)

Na najbliższe 3 tygodnie zaplanowałyśmy zajęcia związane z bardzo ważnymi czynnościami higienicznymi. Poniżej krótka informacja dotycząca programu oraz propozycje najęć na wtorek.

Czyściochowe Przedszkole to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce,
organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

Wizja i cel programu

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.