Daily Archives: Maj 20, 2020

Propozycje zajęć na dzień 21.05

Witajcie pszczółki! Do końca tego tygodnia będziemy zajmować się tą tematyką. Wstawiane propozycje zajęć obowiązują grupy I-IV, prosimy o wybieranie zajęć, z którymi Państwa dzieci bez problemu dadzą sobie radę.

1. Na początek trochę się poruszajmy ! https://www.youtube.com/watch?v=UG-WU0ZbgK8
  2. Opowiadanie „O pszczółce”

Był piękny wiosenny dzień. Rodzina pszczela wraz z małą pszczółką wybrała się na łąkę, by zebrać z kolorowych kwiatów nektar i pyłek. Pamiętaj Maju, nie oddalaj się bo możesz zabłądzić i nie trafisz sama do naszego ula. Mamy bardzo dużo pracy, musimy zebrać nektar z kwiatów.

Maja fruwała z kwiatka na kwiatek i zlizywała języczkiem nektar i pyłek z kwiatów. Nawet nie spostrzegła się, że oddaliła się daleko od swojej rodziny. I …. rozpłakała się. Co ja teraz zrobię? Jak trafię do swojego domku – ula? Nie pamiętam drogi. Aż tu, co to za duża pszczoła? Dzień dobry mała dziewczynko, co ty sama tu robisz? Jestem bąk Felek, dlaczego płaczesz? Ja jestem pszczółka Maja, przyfrunęłam na tę łączkę, by zbierać nektar ze swoją rodziną i się zgubiłam. I Maja się znowu rozpłakała. Nie płacz Maju, otrzyj z oczu łzy, ja ci pomogę i szybko znajdziemy twoją rodzinę.

Wiem gdzie znajdują się najbliższe ule, pofruniemy Maju razem.

I bąk Felek razem z mała pszczółką przyfrunęli do ula. Dziewczynka podziękowała bąkowi i postanowiła więcej nie oddalać się od swojej rodziny pomimo pracy podczas zbierania pyłku i nektaru z kwiatów.

3. pszczola-kolorowanka

4. cienie

5. sklejanie

6. po-sladzie

7. pszczoly

8. Zagadki matematyczne

• Do pszczółki Mai przyleciały 4 koleżanki, ile jest teraz razem pszczółek?
  • Mama i tata ruszyli na wycieczkę z piątką swoich pszczelich dzieci, ile razem jest pszczółek?
  • W ulu było 5 pszczół, po pewnym czasie przyleciały jeszcze 3, ile jest razem pszczół?