Daily Archives: Maj 10, 2020

Propozycje zajęć 11-15 maja

Witajcie Puchatki ponownie,

kontynuujemy temat o zwierzętach w gospodarstwie. Poniżej kolejne propozycje zajęć. Życzymy miłej zabawy i pozdrawiamy cieplutko:)

propozycja-zajec-na-11-05-2020

propozycje-zajec-na-12-05-2020

propozycje-zajec-na-13-05-2020

propozycje-zajec-na-14-05-2020

propozycje-zajec-na-15-05-2020

wszystkie materiały pochodzą z:

1.,,Tropiciele trzylatek”- przewodnik metodyczny , wyd. WSiP

2.

Zwierzęta na wsi

Jeśli Rodzice byliby zainteresowani to na stornie jest więcej pomysłów na zabawy z dziećmi

Otwarcie przedszkola

Dyrektor przedszkola, Violetta Ilnicka, informuje, że przygotowujemy się do otwarcia przedszkola – planujemy otworzyć dnia 18 maja 2020 r. Aktualnie przygotowujemy sale, kuchnię… Musimy także wykonać badanie wody. Mamy nadzieję ,że ze wszystkim zdążymy. Podczas ankiety w sprawie zapotrzebowania przez państwa opieki przedszkolnej dla dziecka zgłosiło swoje zapotrzebowanie 10 osób. Jeżeli ktoś jeszcze wie, że na pewno będzie potrzebował opieki przedszkolnej, prosimy mailowo na adres dyrektor@przedszkole8.pl zgłosić imię i nazwisko dziecka oraz podać dzień, od którego będzie potrzebna opieka.

Jednocześnie prosimy śledzić nasza stronę internetową, ponieważ na niej będą bieżące informacje dotyczące otwarcia przedszkola oraz nowe obowiązujące procedury.

Propozycje zajęć dla gr.III na 11.05.2020

Grupa : Misie 2019-2020

Witajcie Kochani,
rozpoczynamy kolejny tydzień pracy na odległość.W tym tygodniu chciałybyśmy przybliżyć Wam wiosenną łąkę.Maj to miesiąc w którym dużo się dzieje w przyrodzie więc łąka też „ożywa”. W internecie znajdziecie dużo zdjęć przedstawiających majową łąkę.Warto również wybrać się na nią z dzieckiem np.na mały piknik.Poobserwujmy z dzieckiem kwiaty i owady.Chrońmy przed tymi ostatnimi,ale uczulajmy dzieci,że są one również pożyteczne i potrzebne w przyrodzie.Posłuży temu opowiadanie.opowiadanie-o-owadach-na-lace
Możemy z dzieckiem na dużej kartce spróbować namalować łąkę farbami plakatowymi używając żywej zieleni i barw kwiatów.
Na koniec zabawa w spostrzegawczość.Wystarczy ,jak dziecko znajdzie 5 różnic.Pokolorujcie jeden z obrazków.10-roznic-kwiaty-polne