Daily Archives: Kwiecień 15, 2021

Propozycje zajęć dla Niedźwiadków – 15.04.2021

„UWAGA! NIEZNAJOME ZWIERZĘ”

• rozmowa z dziećmi na temat ilustracji;

Nie pilnujesz swojego psa? Wkrótce zapłacisz surową karę, nawet do 5 tys. zł! Projekt już został przyjęty przez rząd | Gazeta Lubuska

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy? - Psy.pl - mamy nosa!

Mężczyzna wbiegł na wybieg dla niedźwiedzi i… zaczepiał je | Warszawa W Pigułce

– Co to jest obce, nieznajome zwierzę?

– O czym należy pamiętać, kiedy spotkamy gdzieś nieznajome dla nas zwierzę np. psa?

– Jak powinniśmy się zachować, gdy podczas spaceru widzimy za siatką psa?

– Jak powinniśmy się zachować ,gdy podczas pobytu w zoo oglądamy zwierzęta na wybiegu?

• „Kodeks” – zabawa dydaktyczna. Dzieci redagują zasady bezpiecznego zachowania się podczas spotkań z nieznajomymi zwierzętami, np:

– trzymamy ręce z dala od ogrodzenia, za którym jest zwierzę,

– stoimy bez ruchu, gdy pies nas wącha,

– nigdy nie dotykamy nieznanych zwierząt,

– gdy chcemy pogłaskać psa, zawsze musimy o to zapytać jego właściciela,

Dzieci wykonują ilustracje do zapisanych przez rodzica na kartonie zasad  i przyklejają je obok właściwego zdania.

• Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.
    – „Pies goni kota” – zabawa bieżna. Dziecko z rodzicem dobiera się w parę. Ustalają, które
    jako pierwsze jest psem, a które kotem. Na sygnał: „osoba-kot” ucieka, a „osoba-pies” je goni. Gdy kot zostanie złapany – następuje zmiana ról.
    – „Kangury” – zabawa z elementem siłowym. Dziecko w parze z rodzicem stają naprzeciwko
    siebie. Mają ręce podniesione na wysokości oczu i dłonie otwarte zwrócone w kierunku partnera. Na sygnał rodzica podskakują obunóż z jednoczesnym odpychaniem partnera od siebie.
  • Jak uniknąć ataku groźnego psa? – film edukacyjny: https://youtu.be/8rbmnAEEgD8